T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Ödemiş Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Ödemiş Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Çalışan Meclisi

Güncelleme Tarihi: 22/02/2019

Çalışan Meclisi 2017 yılında tüm çalışanların meclisin çalışma amacı ve gayesinin tanınması amacıyla her birimden bir üye olacak şekilde oluşturularak kurulmuştur. Zaman içerisinde Çalışan Meclisinin kültürünün oluşması ile çalışma alanına göre çeşitlilik gözetilmeksizin seçim yolu ile üyeler aktif olarak çalışmaya başlamıştır. Kurum bünyesinde çalışan hiçbir yönetici Çalışan Meclisi içerisinde üye olarak rol almamaktadır.   Tüm fikirler çalışanların özgür iradesi ile yapılanmaktadır.

Çalışan Meclisi kurum içerisinde çalışanlardan kaynağını almaktadır. Tüm çalışanlar çalışan meclisi üyeleri ile iletişime geçebilirler. Bu sayede çalışanlar gönüllerinde ve iradelerinde yer aldığı fikirleri çalışan meclisi aracılığı ile doğrudan yönetime duyurabilirler. Çalışan meclisi çalışan ile yönetim arasında köprü oluşturur. Böylece çalışma alanında dinamik bir yapı ve çalışanların daha huzurlu, mutlu bir çalışma ortamı sağlanmış olur. Çalışanlar seslerini duyurur ve her aşamada söz sahibi olabilme imkânı yaşarlar.

Çalışan meclisi aynı zamanda çalışanların yıllar sona çalıştığı zaman dilimlerine dönüp baktıklarında, hoş bir tebessüm ile hatırlayacağı güzel anıların biriktirme adına sosyal faaliyetleri de yürütmede gönüllü olarak çalışmaktadır. Doğum günü kutlaması, çalışanlara teşekkür kutlamaları, çalışanların daveti ile yönetimin kahve günü ziyaretleri, birlik beraberlik etkinlikleri ve yapılabilecek tüm etkinliklerin planlaması, organizasyonunda etkin rol almaktadır.

Çalışan meclisi üyeleri aylık olarak düzenli toplantılar yaparak iletilen fikirleri ve yapılması planlanan çalışmaları raporlayarak Başhekime iletmektedir.

Çalışan Meclisinin yeni üyelerinin seçimi aşamasına, Portal ve Whatsapp gruplarından duyuru yapılarak seçim günü ve adaylar açıklanır. Adaylar üzerinden kapalı seçim ile yeni üyeler seçilir, yönetim bilgilendirilerek duyurusu yapılır.

Çalışan meclisi yapılan tüm etkinliklerin fotoğraf görüntülerini sosyal ağlarımız ile iletilmektedir. 

 

 Ödemiş Devlet Hastanesi Çalışan Meclisi Olarak
İlkini Gerçekleştirdiğimiz,
2018 Temmuz Ayı Doğum Günü Kutlaması.