Kurallar ve Tanıtım Rehberi
25 Nisan 2023

HİZMET BİRİMLERİ

Ödemiş Devlet Hastanesi Dahiliye, Genel Cerrahi, Göz, Kulak-Burun-Boğaz, Çocuk Hastalıkları, Çocuk Cerrahisi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Göğüs Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Ortopedi, Üroloji, Beyin Cerrahi, Nöroloji, Cildiye, Psikiyatri, Diş Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları, Diyaliz, Kardiyoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Ameliyathane ve Yoğun Bakım Birimleri (genel,yenidoğan,koroner) ile ayaktan ve yatan hastalara  tedavi hizmeti verilmektedir.

Radyoloji biriminde; MR, Bilgisayarlı Tomografi, Mammografi, Kemik Dansitometri, Ultrasonografi ve Röntgen tetkiki hizmetleri verilmektedir.

Hastanemizde Eforlu EKG, EEG, EMG, Ekokardiyografi, Solunum Fonksiyon Testi,Timpanometri ve Odyometre(işitme testi) yapılabilmaktadır.

Biyokimya ve mikrobiyoloji laboratuarlarında ise hormonlar da dahil olmak üzere tüm kan, idrar,vs tahlilleri yapılmaktadır.

Ayrıca Patoloji laboratuarında her türlü biyopsi ve ameliyat materyallerinin tetkiki yapılmaktadır.

Hastanemiz güvenlik açısından 32 kameralı sistem ile 24 saat izlenmektedir.

 

HASTANE KURALLARI

Hastane Acil Servisinde, Acil tedaviye ihtiyaç duyan hastalarımıza 24 saat hizmet verilmektedir.

• 01.01.2006 tarihinde ‘Hekim Seçme Hakkı’ uygulamasına geçmiş bir hastane olarak halen 44 poliklinik ile sabah 09:00-12:00 arası, öğleden sonra ise 13:00-16:00 arası poliklinik hizmeti verilmektedir. Ameliyat günü, nöbet sonu veya izinli olmayan her hekim poliklinik yapmaktadır.

• Polikliniklerde uzun süre beklememeniz için 182 nolu telefonu arayarak veya www.odemisdh.gov.tr adlı hastanemiz internet sitesinde 182-MHRS Randevu butonunu kullanarak muayene olmak istediğiniz polikliniğe sıra alabilirsiniz. Hastanemize muayene saatinizden 30 dk önce gelerek muayene fişinizi hasta kabulden alabilir veya hasta tanıtım kartınızı kullanarak poliklinik önlerinde bulunan hasta tanıma sisteminden sıranızı alarak, beklemeden muayene olabilirsiniz. Ancak sizden ricamız gelmeniz kesin ise randevu almanızdır. Çünkü randevu alıp gelmediğiniz taktirde, o zaman dilimine başka hastaya sıra verilemediğinden, başka hastalarımız mağdur olmaktadır.

• Hastanemiz bünyesinde tetkik ve tedavi için yatmakta olan hasta ve yakınlarınızı ziyaret etmek en doğal hakkınızdır.Ancak hastalarımızın tedavilerinin aksamaması ve istirahat edebilmeleri için,hastanemiz idaresince ziyaret saatleri belirlenmiştir. Ziyaret her gün  12:00-13:30 ve 19:30-20:30. Yakınlarınızı ziyarete gelirken lütfen yiyecek ve içecek getirmeyiniz. Getirdikleriniz Hastane Güvenliği tarafından içeri alınmaz.

• Yakınlarınızı ziyarete gelirken yanınızda çocuklarınızı getirmeyiniz. Hastane gibi enfeksiyon olasılığının yüksek olduğu yerlere çocukların gelmesi sakıncalıdır.10 yaş altı çocukları ziyarete almamak kuralımızdır, lütfen uyunuz.

• Hastalarımızın ve sizin sağlığınız açısından,ziyaret esnasında yataklara oturmayınız.

• Akşam saat 21:30’dan sonra yatan hastalarımızın istirahatı için telefon bağlanmamaktadır, lütfen bu saatten sonra yakınlarınızla görüşmek için telefon açmayınız.

• Ameliyat olmak için hastaneye yatmanız gerekirse, hastaneye yatacağınız günün gecesi 12:00’dan sonra bir şey yemeyiniz. Hastaneye duş alarak geliniz, yanınızda değerli eşya getirmeyiniz; yüzük, kolye gibi takılarınızı çıkarıp geliniz. Ameliyat bölgenizin temizliği için yanınızda tüy dökücü krem getiriniz.

• Polikliniklerimizde muayene olmak için gelirken üzerinde TC Kimlik numaranızın yazılı olduğu kimliğinizi(nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport, ehliyet) mutlaka yanınızda getiriniz ve kayıt esnasında sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak, kayıt elemanına söyleyiniz. Şayet Yeşil Kartlı iseniz Sosyal haklarınızın kesintiye uğramaması için karnenizin vizesini aksatmayıp, zamanında yaptırınız.

• Hastanemiz içerisinde sigara içmek kesinlikle yasaktır,lütfen uyunuz.

• Hastalarımızın sağlığı açısından hastanemiz içerisinde yüksek sesle konuşmayınız.

• Tuvalet ve lavabolara yabancı madde atmayınız. Servis koridorlarında bulunan kırmızı renkli kovalara (Pamuk,gazlı bez,enjektör,serum seti vs.);mavi renkli kovalara geri dönüşebilir atıklarınızı(cam şişe,kağıt,karton vs);siyah renkli kovalara evsel atıklarınızı (meyve ,gıda artığı,çöpleriniz vs) atınız.