T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Ödemiş Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Ödemiş Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Yeni Yılda Yeni Birim ve Cihazlar

Güncelleme Tarihi: 03/01/2020

HastanemizdeTaş Kırma Ünitesi ile Görme Alanı Muayene Cihazı ve Göz Tomografi Cihazı törenle hizmete açıldı.


Hastanemizde modern tıp cihazları,  kaliteli ve konforlu fiziksel imkânlarıyla 2018 Yılı Mart ayında hizmete açılan Devlet Hastanesi civar ilçelerde dâhil olmak bölge halkına üst düzey sağlık hizmeti sunuyor. Verilen hizmetlerin çeşitliliğini arttırmak amacıyla hastanemizdeTaş Kırma Ünitesi ile Görme Alanı Muayene Cihazı ve Göz Tomografi Cihazı hizmete açıldı.


Hastanemizde düzenlenen törene Ödemiş İlçe Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Uğur Malayoğlu ve Genel Sekreteri Dr. Saip Tiryakioğlu, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ile çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.


“Ödemiş Devlet Hastanesi’nin tıbbi başarılarından övgüyle bahsediyoruz.”

İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop, İlçe hastanesi olma özelliğine rağmen Ödemiş Devlet Hastanesi’nin en üst teknoloji kullanım seviyesini gösteren 7. seviye uluslararası akreditasyon belgesi olan HIMSS 7 çalışmalarında Türkiye’nin 3. Hastanesi olduğunu belirtti.  Gerek doğum ve emzirme konusundaki başarıları ile gerekse de teşhis, tedavi ve cerrahi alanlarındaki tıbbi başarılarından övgüyle bahsedildiğini kaydeden İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Öztop, “Bizler de sağlık yöneticisi olarak,  her türlü desteği Ödemiş Devlet Hastanesine ve çalışanlarına veriyoruz. Ödemiş’in sağlık hizmetlerinin çıtasını yükseltecek olan bu hizmetler için; emek veren, destek olan herkese teşekkür ediyor, Ödemiş’e, Ödemişlilere hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.


“Ödemiş Devlet Hastanesi kurulduğu günden itibaren çok önemli görevleri ifa etti.”

Törende konuşan Ödemiş İlçe Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu; Hastanenin giderek güçlenmesinin hastalara anında müdahale açısından çok önemli olduğunu ve hastanenin kurulduğu günden itibaren çok önemli görevleri ifa ettiğini vurguladı.


“Ödemiş halkının her türlü dermanı kendi ilçelerinde ve kendi hastanelerinde bulmaları için gayret ediyoruz.”

Yaklaşık 2 yıl önce açılan hastanelerinde farklı, yenilikçi bir hizmet anlayışı ile görev yaptıklarını söyleyen Ödemiş Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ömer Koçak da Ödemiş’in Merkeze uzak mesafede olduğu için kurumlarını her yönden nitelikli ve yeterli hale getirmek için Bakanlığın ve Müdürlüğün her zaman büyük desteklerini ve katkılarını gördüklerini ifade etti.  “Ödemiş halkının her türlü dermanı kendi ilçelerinde ve kendi hastanelerinde bulmaları için gayret ediyoruz.“ diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri Taş Kırma Ünitesinde kurdele kesti. Ünitede bulunan ESWL Cihazı hakkında bilgi aldı.


  • DSC_0909.JPG
  • DSC_0917.JPG
  • DSC_0924.JPG
  • DSC_0934.JPG
  • DSC_0947.JPG
  • DSC_0964.JPG
  • DSC_0977.JPG