T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Ödemiş Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Ödemiş Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

.

Güncelleme Tarihi: 16/10/2018

Ödemiş Devlet Hastanesi, Ödemiş, Kiraz ve Beydağ’ın merkez ve kırsaldaki mahallelerinde evde fizik tedavi rehabilitasyon hizmeti vermeye başladı. Bölge için bir ilk olan hizmet ile hastaneye gelemeyecek durumda olan hastalara evlerinde ücretsiz fizik tedavi yaptırılıyor.

eea6124f-8866-4b3a-9f95-252eee932b53.jpg

Üç ilçede tüm mahallelere gidebiliyorlar

Ödemiş’in yanı sıra Kiraz ve Beydağ’ı da kapsayan projede fizik tedavi rehabilitasyon için teşhis konan ve tedavisi planlanan ancak hastaneye gelemeyecek durumda olan vatandaşlara evlerinde fizik tedavi yaptırılıyor. İlçe merkezlerinin yanı sıra kırsaldaki mahalleleri de kapsayan çalışmada fizyoterapistler 1’er saatlik seanslarla hastalara fizik tedavi uyguluyor. Ödemiş Devlet Hastanesi ekipleri dağlık kesimlerde bulunan mahallelere kadar fizik tedavi hizmetini taşıyor.

Fizik tedavi vatandaşın ayağına gitti

Evde Sağlık Hizmetleri’ne ek olarak Ödemiş’te bir ilk olan Evde Fizik Tedavi uygulamalarına da başladıklarını söyleyen Ödemiş Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ömer Koçak, “Yeni binamıza taşındıktan sonra bölge geneline hitap eder fizik tedavi merkezimizle haftanın 6 günü sabah 08.00’den gece 23.00’a kadar hastalarımıza ücretsiz hizmet veriyoruz. Çok sayıda vatandaşımız fizik tedavi için buradalar. Ancak önemli sayıda hastamız da fizik tedavi planlaması olduğu halde hastaneye gelebilecek durumda olmadığından tedavilerini sağlıklı şekilde sürdüremiyor. Hastaneye gelemeyen hastalarımız için fizik tedavi özel fizyoterapist eşliğinde yapılabildiğinden ayrıca bir maliyet haline geliyor veya vatandaşlarımız hasta yakınlarını hastaneye getirebilmek için zor şartlarda uğraş veriyorlar. Bu sıkıntıların giderilmesi gerekiyor.

“Nörolojik rahatsızlığı olanlar için”

Bölgemizin sahip olduğu fiziki koşulları da göz önüne aldığımızda Evde Fizik Tedavi uygulamalarının gerekliliğini gördük. Ödemiş Devlet Hastanesi olarak biz de bu hizmeti vatandaşlarımıza ulaştırmaya başladık.  A grubu hastane olduktan sonra hizmet çeşitliliğimiz giderek artıyor. Nörolojik rahatsızlık olarak teşhisi konulan, fizik tedavi görmesi gereken ama hastanemize gelemeyecek durumda olmayan vatandaşlarımızın ayağına biz gidiyoruz. Şu anda üç ünite ile Ödemiş, Kiraz ve Beydağ’da program doğrultusunda vatandaşlarımızın evlerine 1’er saatliğine konuk olup tedavilerini sürdürmelerini sağlıyoruz. Her aracımızda fizyoterapistimiz var. Araç sayısını ve ekiplerimizi artıracağız. Hedefimiz vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak.

 “Standartları yükseltmeye çalışıyoruz”

Evde fizik tedavi hizmetlerinin de aynı başarı oranı ile gerçekleşeceğine inanıyoruz. Tüm bu hizmetleri ücretsiz şekilde vatandaşlarımıza sunuyoruz. Küçük Menderes havzasının bölge hastanesi olan hastanemizin en iyi devlet hastanesi olma hedefi doğrultusunda çalışanlarımızın özverisi, vatandaşlarımızın dayanışması ile her geçen gün standartlarımızı yükselterek hedefimize doğru ilerliyoruz” dedi.

d1e26084-b16e-47e8-944c-9cbacc053d4d.jpgdetay-tıkla-6.png