POLİKLİNKLERE KAYIT

POLİKLİNİKLERE HANGİ YOLLARDAN KAYIT YAPTIRABİLİRİM

 

1. Web sitesi yoluyla 

      a. www.odemisdh.gov.tr adresine giriniz. 
      b. Web sitemizde bulunan Online İşlemler Menüsü veya Anasayfada bulunan e-182 Online Randevu Merkezi butonuna tıklayınız.

                                                                  

 

      c. Görünen ekranda TC KİMLİK NUMARANIZI ve PAROLANIZI doldurarak sıra alabilirsiniz.  (Eğer MHRS için önceden tanımlanmış bir kullanıcısınız mevcut değil ise Ekranda görünen Yeni Üye butonuna basarak yeni üyelik oluşturduktan sonra randevu alma işlemini yapabilirsiniz.)

2. Telefon veya İnternet üzerinden MHRS randevusu alan hastalarımız Hasta Kabul birimine uğramadan muayene olacakları poliklniklerin önüne giderek, Muayene olacakları saatte Hasta Bilgilendirme ekranlarında isimlerini gördükten sonra muayene olabilmektedirler. 
3. Eğer Ödemiş Devlet Hastanesi tanıtım kartınız varsa “Poliklinik kapı girişlerinde bulunan kartlı sıra alma sisteminden” kartınızı geçirerek sıranızı alabilrsiniz. Bu sistemde sadece Sosyal Güvencesi olan hastalarımız yararlanabilmektedirler. Ücretli ve Resmi evrakla başvuran hastalarımız Hasta Kabul biriminden sıra alabilirler.

      · Poliklinik hasta kayıt işlemi saat 08:00’da başlar.
      · Saat 09.00'ten itibaren poliklinik hizmetleri başlar, 16.00'te biter. 
      · Saat 16.00'dan sonra vardiya hizmetleri başlar. 
      · Acil Servis hizmetleri 24 saat aralıksız devam eder. 
      · Laboratuar hizmetlerimiz saat 08.00 başlar. Aralıksız olarak vardiya hizmetleri bitinceye kadar sürer. 

HASTANEMİZE POLİKLİNİKTE MUAYENE İÇİN GELİRKEN YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER

  • TC kimlik numarasının yazılı olduğu fotoğraflı kimlik kartı
  • İş kazası geçiremler için vizite kağıdı
  • Eğer varsa “Hastane tanıtım kartınız”

KAYIT İŞLEMLERİ 
1.Poliklinik muayenesi için direk muayene olacağınızpoliklinik sekreterine başvurunuz.
2.Polikliniklerde ilk  kayıt işleminiz yapıldıktan ve kayıt bilgilerinizin doğruluğu kontrol edildikten sonra bağlı bulunduğunuz kurumun bilgi işlem merkezine internet aracılığı ile bağlanılarak provizyon sorgulaması yapılmaktadır. Buradan gelecek cevaba göre işleminiz yürütülecektir. 
3.  Muayene isteğiniz kabul edilirse, sıranız verilecektir.
4.  Sıranız verildikten sonra size üzerinde,Hastanemize ait protokol numarası, TC.Kimlik numaranız, Adınız Soyadınız,ve Muayene Sıranızın yazılı olduğu bir evrak verilecektir.
5.Bu kağıdı aldıktan sonra poliklinik bekleme salonlarında bekleyiniz sıra numaranız ve isminiz ana ekranda ve muayene odasının üzerindeki ekranlarda göründüğünde muyane için polikliniğe giriniz.
6.  Sosyal güvenceniz yoksa poliklinikten sıranızı alıp poliklinik ücretini ödemek için önce vezneye daha sonra poliklinik bekleme salonunda sıranızın gelmesinibekleyiniz. Muayene işlemiz bittikten sonra sizden tetkik istenmişse yada konsültasyon için başka bir polikliniğe gönderilecekseniz yine önce vezneye giderek ücretini yatırdıktan sonra ilgili yerde işleminizi yaptırabilirsiniz. 
7.Acil vakaların, Özürlülerin , Hamilelerin , 65 yaş üstü yaşlıların, Yedi yaşından küçük çıcukların, Harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri, ile malül ve gazilerin poliklinik sırasında önceliği vardır.
 

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR 
·  Lütfen hastane kurallarına uyalım. 
·  Sorunlarınız tartışarak değil medeni yollarla konuşarak arayalım. 
·  Sorunlarınızın çözümü için Hasta Hakları Birimi'ne başvurun. 
·  Hasta hastaneye gelmeden ilaç yazımı yapılmaz. 
·  Hasta isteği doğrultusunda ilaç, rapor yazılmaz ve tetkik yaptırılmaz. 

Ödemiş Devlet Hastanesi Sağlıklı Günler Diler.